Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

Fizyoterapi ve rehabilitasyonun hizmetleri birbirleri ile bağlantılı olup, fizik tedavi sonrası hastanın zihinsel olarak iyileşmesi de sağlanır. Rehabilitasyon hizmetinin en önemli amacı da bu olup, kişinin bilişsel olarak hastalıkla beraber aldığı yan etkilerin giderilmesi sağlanır.

İnsan vücudunda oluşan yaralanmalar, Parkinson ve MS hastalıklarının fiziksel ve zihinsel zararları fizyoterapi ile rehabilitasyon hizmeti ile giderilir. Bu hizmetler Arnavutköy ilçesinde bulunan fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezinde başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bu alanda hizmet almak isteyen kişilerin gönül rahatlığı ile bu merkeze başvurabilirler.

Fizyoterapi Bölümü

Fizyoterapi bölümü 4 yıllık bir eğitimi kapsayan fiziksel uygulamaların tamamını kapsar. Kişide doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan fiziksel engellerin tedavisini ve yaşam kalitesinin artırılmasını sağlamak için personel yetiştirilir.

Fizyoterapist olarak mezun olan bu kişiler belli hastalıklar ve yaralanmalar sonrası ortaya çıkan fonksiyon kayıplarının giderilmesini sağlar. Aynı zamanda fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetleri ile de hastanın zihinsel olarak normal yaşamına adapte olması sağlanır.

Fizyoterapi Tedavisi Nedir?

Fizyoterapi tedavisi çoğunlukla boyun ve bel fıtığı, inme sonrası oluşan fonksiyon kayıpları, yaralanmalar ve ameliyat sonrası yapılan tedavidir. Tedavinin içeriğinde birçok egzersiz yer almakta olup, kişinin kısa sürede hareket becerisini kazanması için birçok araçla verilen hizmettir.

Hadımköy ilçesinde bulunan fizyoterapi ve rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi uzman doktorlarca yapılmaktadır. Özellikle iyi ve kaliteli bir hizmet alınmak isteniyorsa bu merkezden yararlanılabilir.

Evde Fizyoterapi Hizmeti

Evde fizyoterapi hizmeti yatalak ve hasta kişiler için en uygun fizik tedavi hizmetidir. Güncel olarak pandemi döneminde evde verilen bu hizmetin önemi bir kat daha artmış durumdadır.

Evde yapılan fizyoterapi hizmeti mutlaka uzman bir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Doktorun uyguladığı tedavinin başarıya ulaşması için söylediği tüm talimatlara uyulmalıdır. Ayrıca evde alınan bu hizmette çeşitli araçlardan faydalanılır.

Aşağıda bulunan araçlar evde yapılan fizyoterapi ve rehabilitasyon hizmetine çok yardımcı olmaktadır:

  • Tens cihazları
  • Ultrason aletleri
  • Enfraruj lambası
  • Kompeks sistemleri

Yukarıda yer alan araçlar evde yapılan fizik tedavi için çok önemli olup, mutlaka doktordan bu aletlerin kullanılması istenmelidir. Ek olarak robotik aletlerin kullanılması da fizik tedavi için çok önemli olmaktadır.

Scroll to Top